Bir şey mi arıyorsunuz?

S.S.S

S.S.S

Sorunuz mu var?

Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda en sık sorulan bazı soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Bu sayfaya sürekli olarak en sık sorulan soruyu ekliyoruz.

Sabah saat 8.00 daki ilk idrar dışarı atılır, sonrasında ertesi gün sabah 8.00 idrarı dahil olmak üzere tüm idrarlar kaba toplanır.

İçilmemesi daha uygun olmakla birlikte çok zorlanıyorsanız minik yudumlarla yarım bardak civarı su tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Bu parametreler Diyabet Hastalığının genel belirtileri olmakla beraber farklı hastalıklarında belirteci olabilir. Anlayabilmek için Şeker Hastalığı Test Panelimizi yaptırabilirsiniz.

Evet, yaptırabilirsiniz ancak sigortanızdan ödeme almak istiyorsanız doktor istek kağıdına ihtiyacınız olacaktır.

HIV, HIV Enfeksiyonuna sebep olan virüsün adıdır. AIDS ise HIV enfeksiyonun ölümcül septomlar gösterdiği hastalık evresidir. Günümüzde uygulanan tedaviler sonucu HIV enfeksiyonu AIDS aşamasına gelmesi engellenebilmektedir. Bu sebeple HIV virüsünün erken evrede tespiti çok önemlidir.

Evden veya İşyerinden kan alma hizmetimizden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Konusunda yetkin personelimiz tüm önlemlerini alarak bulunduğunuz yere gelir ve numunelerinizi alır, sonuçlarınız da doktorunuza ve /veya size mail olarak gönderilir.

İdrar Kültürü için alınan idrar numunesinin tamamen streril olmasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple laboratuvarımızdan temin edeceğiniz steril idrar kabına tarif ettiğimiz prosedüre uygun olarak numune vermenizi istemekteyiz. Diğer idrar analizlerinde idrarın temiz bir kaba alınması yeterli olacaktır.

Yapılacak teste göre farklılık göstermekle birlikte ideal açlık süresi 12 ile 14 saattir. Laboratuvarımıza gelmeden önce bize göndereceğiniz test listeniz ile de yetkili arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Açlık gerektiren bir test olduğundan sabah uygulanması uygun olur, gelmeden önceki gece en geç 22.00 de yemek yemeniz beklenir.

Evet ,bir gün öncesinden bizi arayarak ya da form doldurarak ücretsiz olarak bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Test kataloğumuzda belirtilmektedir.

Yapılacak farklı testler için farklı numune alım prosedürleri vardır. Test kataloğumuzu inceleyerek ya da bizi arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Uzmanlarımız şeker hastalarının 3 ayda 1 düzenli kontrollerini yaptırmalarının olası komplikasyonları önlemede çok faydalı olduğunu bildirmektedir.

Daha detaylı bilgi için HIV Testi bilgilendirme metnimizi okuyabilir ve bizi arayarak, mesaj göndererek veya form doldurarak gizlilik kurallarına uygun bir şekilde doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Farklı testlerin farklı çalışma süreleri olmaktadır. Bizi arayarak, mesaj atarak yada form göndererek çalışma sürelerini öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz laboratuvarımıza gelerek sonuçlarınızın yazılı oluğu zarfı alabilirsiniz ya da mail olarak size ve/veya doktorunuza ulaştırabiliriz.

Yaptıracağınız testi, test kataloğumuzdan aratın, gerekli numune belirtilmiş olacaktır.

Any Questions For Laboratory

    × Whatsapp Destek Hattı
    Bizi Arayın