Fonksiyonel Tıp Kadın Paneli

Fonksiyonel Tıp,  hastalıkların nasıl ve neden meydana geldiğini bulup, sebeplerin iyileştirilmesini hedef alan tıbbi bakış açısıdır. Hastanın sağlık durumu detaylı testlerle taranır ve elde edilen verilere uygun olarak eksikliklerin yerine konulması prensibiyle tedavi planı hazırlanır.

Fonksiyonel Tıpta amaç branşlaşmadan bütüncül bir yaklaşım ile sağlığı korumak ya da bozulmuş sağlığı geri kazandırmaktır.

FONKSİYONEL TIP KADIN PANELİ
HOMA-IR(insülin direnci)
ALT
AST
GGT
ALP
ÜRE
KREATİNİN
ÜRİK ASİT
ALBUMİN
DEMİR
FERRİTİN
 HDL
LDL
NON HDL KOLESTEROL
TRİGLİSERİT
HOMOSİSTEİN
hsCRP
SODYUM
POTASYUM
KALSİYUM
ÇİNKO (Eritrosit içi)
SELENYUM
MAGNEZYUM(Eritrosit içi)
FT3
FT4
TSH
ANTİ TPO
KORTİZOL
PARATHORMON
IgE
25OH D3
VİTAMİN B12
TESTOSTERON
E2
TAM KAN SAYIMI
TAM İDRAR TAHLİLİ

Fonksiyonel tıp kişiye özeldir, kime hangi testin yapılacağı hakkında çoğu zaman kişiye özel test panelleri hazırlanması daha uygun olacaktır. Bunun için hastanın geçmiş sağlık hikayesi ve alışkanlıkları dahil pek çok bilginin test panelini hazırlayacak hekime bildirilmesi çok önemlidir. Yukarıda cinsiyet kriteri düşünülerek hazırlanmış  örnek test paneline ulaşabilirsiniz.

Fonksiyonel Tıp Kadın Panelindeki testleri yaptırmak ve test sonuçlarının değerlendirilmesi hakkında bilgi veya randevu almak için lütfen tıklayınız

Ayrıca,size özel kişiselleştirimiş fonksiyonel tıp testlerini yaptırmak isterseniz , lütfen bizimle telefon yada mesaj yolu ile iletişime geçiniz.

Konu ile ilgili diğer makaleler

Fonksiyonel Tıp Paneli

Gıda İntolerans Testi

Alex Moleküler Alerji Testi

Barsaklarımızın Parmak İzi Mikrobiata

Mikrobiyota/Mikrobiyom ve Sağlığımız

Fonksiyonel Tıp Erkek Paneli

 

× Whatsapp Destek Hattı
Bizi Arayın