Fonksiyonel Tıp Erkek Paneli

Fonksiyonel Tıp,  hastalıkların nasıl ve neden meydana geldiğinin sebebini bulmaya odaklı tıbbı bakış açısıdır. Fonksiyonel Tıpta amaç branşlaşmadan bütüncül bir yaklaşım ile sağlığı korumak ya da bozulmuş sağlığı geri kazandırmaktır.

Hastalıkların tedavi planı, hastalığa sebep olan bu etkenlerin bulunup, iyileştirilmesini içerir bu sebeple hastanın sağlık durumu detaylı testlerle taranır ve elde edilen verilere uygun olarak eksikliklerin yerine konulması prensibiyle tedavi planı hazırlanır.

FONKSİYONEL TIP ERKEK PANELİ
HOMA-IR(insülin direnci)
ALT
AST
GGT
ALP
ÜRE
KREATİNİN
ÜRİK ASİT
ALBUMİN
DEMİR
FERRİTİN
 HDL
LDL
NON HDL KOLESTEROL
TRİGLİSERİT
HOMOSİSTEİN
hsCRP
SODYUM
POTASYUM
KALSİYUM
ÇİNKO (Eritrosit içi)
SELENYUM
MAGNEZYUM(Eritrosit içi)
FT3
FT4
TSH
ANTİ TPO
KORTİZOL
PARATHORMON
IgE
25OH D3
VİTAMİN B12
TESTOSTERON
TOTAL PSA
TAM KAN SAYIMI
TAM İDRAR TAHLİLİ

 

Fonksiyonel tıp kişiye özeldir, kime hangi testin yapılacağı hakkında çoğu zaman kişiye özel test panelleri hazırlanması daha uygun olacaktır. Bunun için hastanın geçmiş sağlık hikayesi ve alışkanlıkları dahil pek çok bilginin test panelini hazırlayacak hekime bildirilmesi çok önemlidir. Yukarıda cinsiyet kriteri düşünülerek hazırlanmış  örnek test paneline ulaşabilirsiniz.

Fonksiyonel Tıp Erkek Panelindeki testleri yaptırmak ve testlerin değerlendirilmesi hakkında bilgi veya randevu almak için lütfen tıklayınız

Ayrıca,size özel kişiselleştirimiş fonksiyonel tıp testlerini yaptırmak isterseniz , lütfen bizimle telefon yada mesaj yolu ile iletişime geçiniz.

Konu ile ilgili diğer makaleler;

Fonksiyonel Tıp Paneli

Gıda İntolerans Testi

Alex Moleküler Alerji Testi

Barsaklarımızın Parmak İzi Mikrobiata

Mikrobiyota/Mikrobiyom ve Sağlığımız

Homosistein ve Metilasyon Döngüsü

× Whatsapp Destek Hattı
Bizi Arayın