Bir şey mi arıyorsunuz?

Fonksiyonel Tıp Ağır Metal Paneli

Fonksiyonel Tıp Ağır Metal Paneli

Fonksiyonel Tıp bakış açısında hastalıkların tedavi planı, hastalığa sebep olan etkenlerin bulunup, iyileştirilmesini içerir, vücudumuzda oluşan metal yükü de bu hastalık etkenlerinden biridir. Bu sebeple hastanın metal maruziyeti testlerle taranır ve elde edilen verilere uygun olarak hastanın metallerin toksik etkilerinden arındırılması prensibiyle tedavi planı hazırlanır.

Fonksiyonel Tıp Ağır Metal & Toksik Metal Panelindeki testleri yaptırmak ve test sonuçlarının değerlendirilmesi hakkında bilgi veya randevu almak için lütfen tıklayınız

Ayrıca,size özel kişiselleştirimiş fonksiyonel tıp testlerini yaptırmak isterseniz , lütfen bizimle telefon yada mesaj yolu ile iletişime geçiniz.

Endüstri ve sanayileşmenin artması ile birlikte gerekli önlemler alınmadığı için her gün fosil kaynaklı katı ve sıvı yakıtların ve sanayi atıklarının doğaya salındığını hepimiz biliyoruz. Bu  endüstriyel atıkların içerisinde bulunan metaller ise başta hava, su ve toprağın kirlenmesi yoluyla insanlara geçmektedir. Sağlığımıza pek çok zararı olan bu metallerin vücudumuza girmesi ile metal yükümüz artmakta.

Havadan, sebze, meyve ve diğer gıdalardan, su ve alkollü içkilerden, kullandığımız pek çok eşyadan; (emaye, seramik kap ,konserve kapları), kozmetiklerden, bazı boyalar ve bu boyalarla boyanmış malzemelerden temas yolu ile vücudumuza giren bu metaller zamanla birikerek toksik metal yükünü arttırmakta ve sindirim sitemi hastalıkları, alerjik hastalıklar, enflamatuar ve otoimmün hastalığa zemin hazırlamaktadır.

Aşağıda toksik metal yüküne sebep olabilen bazı önemli metallerin tarandığı fonksiyonel test panelimiz bulunmaktadır.

FONKSİYONEL TIP AĞIR METAL VE TOKSİK METAL PANELİ
ARSENİK
CİVA
KADMİYUM
KURŞUN
KROM
ALUMİNYUM
KALAY
SELENYUM
ÇİNKO
HOMOSİSTEİN
Hs CRP
SODYUM
POTASYUM
GLUTATON PEROKSİDAZ

 

AĞIR METAL PANELİ
ARSENİK
CİVA
KADMİYUM
KROM
KURŞUN
ALİMİNYUM
KALAY

Fonksiyonel tıp kişiye özeldir, kime hangi testin yapılacağı hakkında çoğu zaman kişiye özel test panelleri hazırlanması daha uygun olacaktır. Bunun için hastanın geçmiş sağlık hikayesi ve alışkanlıkları dahil pek çok bilginin test panelini hazırlayacak hekime bildirilmesi çok önemlidir. Yukarıda cinsiyet kriteri düşünülerek hazırlanmış  örnek test paneline ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili diğer makaleler

Fonksiyonel Tıp Paneli

Fonksiyonel Tıp Kadın Paneli

Fonksiyonel Tıp Erkek Paneli

Gıda İntolerans Testi

Alex Moleküler Alerji Testi

Barsaklarımızın Parmak İzi Mikrobiata

Mikrobiyota/Mikrobiyom ve Sağlığımız

 

 

× Whatsapp Destek Hattı
Bizi Arayın